Фізкультурно - логопедическое заняття. У сафарі - парку

Відео: влоги Їдемо в парк Сонячний острів Сафарі Парк

Старший дошкільний вік

Мета.

Збагачувати і активізувати словниковий запас по темі «Тварини жарких країн». Вчити впізнавати тварин за зовнішніми ознаками. Розвивати просодичною сторону мови. Вчити утворювати присвійні прикметники і правильно їх узгоджувати з іменниками в роді, числі і відмінку. Розвивати зв`язне мовлення, фонематичний слух, артикуляційний апарат, загальну і дрібну моторику, пам`ять, увагу, уяву, просторову орієнтацію.

Тренувати в повзанні, лазіння, метання мішечків з піском. Формувати вміння працювати в колективі і допомагати один одному.

Матеріал й устаткування. Картки формату А4 для гри «Назви, чиє це» (зображення лев`ячого хвоста, хобота слона, хвоста крокодила, шиї жирафа, ніг слона, страусиного пір`я, страусиного яйця, пащі крокодила). Картки формату А4 для гри «Збери тварина» (розрізані на шість частин зображення тварин: зебри, крокодила, слона, носорога, мавпи, жирафи, бегемота). Обручі малі - на кожну дитину. Гімнастична лава. Один проліт гімнастичної стінки. Мішечки з піском - на підгрупу дітей. М`яч для ігор «Назви дитинчати» і «Скажи навпаки». Предметні картинки із зображенням зебр, левів, слонів.

У сафарі - парку
хід заняття

Логопед. Діти, хочете відправитися в сафарі - парк на фотополювання? (Так!) Ми зустрінемо там багато диких тварин, які мешкають в Африці та інших жарких країнах.
Цікаво, кого ж ми зможемо побачити в сафарі - парку? Давайте спробуємо відгадати.

Кожна дитина вимовляє попередньо розучені слова загадки. Решта дітей хором говорять слова - відгадки.

Перша дитина.

Ось так шия! вище шафи
У плямистого (жирафа)!
Друга дитина.
У річках Африки живе
Злий зелений пароплав:
Хто б назустріч ні поплив,
Всіх проковтне (крокодил).
Третя дитина.
Хто один має ріг?
Відгадайте! (Носоріг.)
Четверта дитина.
М`яко ходить по доріжках,
На вигляд - як велика кішка,
Гнучка, вусата,
Шерстка смугаста.
З цим звіром не до ігор,
Дуже вже небезпечний (тигр).
П`ята дитина.
Я стрибати по деревах
Можу не гірше кішки.
Мені в джунглях не потрібні
Ні стежки, ні доріжки.
Замінять мені гойдалки
Зелені ліани.
Ось тільки б встигли
Улюблені банани.
(Мавпа.)

Логопед. Молодці, всіх тварин відгадали. Щоб їх сфотографувати, треба розім`яти пальці.

Пальчикова гімнастика «Сафарі - парк».
Крокуємо ми в сафарі - парк,
Побувати там кожен радий.
(Стукають кулаками один про інший.)
Антилопи, зебри, крокодили,
Папуги і горили.
Там жирафи і слони,
Мавпи, тигри, леви.
(Загинати по черзі пальці спочатку на лівій руці, потім на правій.)
У нас чудовий апарат
(Кистями вказують на себе, потім пальцями обох рук роблять прямокутник.)
Фотографувати він радий!
(Вказівним пальцем правої руки «натискають на кнопку фотоапарата».)


Зробимо вам фото.
(Вказівними пальцями креслять в повітрі прямокутник, інші пальці стиснуті в кулаки.)
Ось полювання так хочеться!
(Великі пальці піднімають вгору, інші стиснуті в кулаки. Виконують кілька рухів руками вперед.)
Логопед. Ось і сфотографували ми тварин в сафарі - парку.
Інструктор з фізичної культури (далі інструктор). Хлопці, хочете порухатися, як ці тварини? (Так!)
Вправи в ходьбі, бігу та стрибках.
«Павичі». Ходьба гімнастичним кроком.
«Слони». Ходьба з погойдуванням тулуба з боку в бік.
«Леви». Ходьба з опорою на коліна і долоні.
«Крокодили». Ходьба з опорою на передпліччя і коліна.
«Тигри». Ходьба на носках, руки на поясі.
«Зебри». Біг з високим підніманням колін.
«Мавпи». Стрибки з ноги на ногу.

Ходьба з виконанням дихальної вправи: руки підняти через боку вгору - вдих, руки опустити - видих. (Повторити 3 - 4 рази.)

Логопед. Обережно, перед нами зачарована стежка! Щоб пройти по ній, потрібно впоратися з наступним завданням.
Слон, слониха, два слоненяти
Разом йшли на водопій.
А назустріч два тигреня
З водопою йшли додому.
Порахуйте скоріше,
Скільки зустрілося звірів?
(Шість звірів.)

Логопед. Ми пограли і всіх тварин сфотографували. Але поки ми йшли по зачарованою стежці, пустотливі мавпочки витягли у нас фотографії та порвали їх. Тепер доведеться розбиратися, хто на них був зображений.

Гра «Назви, чиє це».

Дітям роздають картки, на яких зображені частини тіла тварин. Вони повинні назвати, чиї це частини тіла, погоджуючи присвійні прикметники з іменниками в роді, числі і відмінку. ( «Це левиний хвіст». «Це слонячі ноги». І т.д.)

Логопед. Молодці! А тепер зберемо фотографії з частин і подивимося, які тварини на них зображені.

Гра «Збери тварина».

Дітям роздають по одній картці із зображенням частини тварини. Решта перемішують. Кожній дитині необхідно в загальному наборі карток відшукати втрачені частини і зібрати «портрет» тварини.

Інструктор. Добре! Фотографії врятовані. Продовжимо наше сафарі.

Вправи на розвиток рухів.

Повзання на животі по гімнастичній лавці.

Лазіння по гімнастичній стінці з одночасним рухом рук і ніг.
Ходьба з опорою на долоні і стопи.
Метання мішечків з піском на дальність. Діти діляться на дві підгрупи. (Вправа виконується 4 - 8 разів.)
Логопед. Давайте згадаємо, кого ж ми зустріли в сафарі - парку?
Вправа «Веселий сафарі - парк». Діти виконують рухи по показу інструктора.
Це лев. Він цар звірів.
У світі немає його сильніше.
(Неквапливо йдуть по колу з гордо піднятою головою.)
А смішні мавпи
Розгойдали все ліани.
(Зупиняються, ноги на ширині плечей. Зігнувши в ліктях руки з розчепіреними пальцями, виконують пружинку.)
А ось цей добрий слон
Посилає всім уклін.
(Розчепірені пальці рук притиснуті до вух. Виконують нахили тулуба вперед - вправо, вперед - вліво.)
Антилопа швидко скаче,
Немов мій улюблений м`ячик.


(Виконують легкі стрибки на місці, зігнувши руки в ліктях.)
Зебра головою хитає,
До себе в гості запрошує.
(Ноги на ширині плечей, руки зігнуті в ліктях і підняті до рівня плечей. Піднімаючи то праву, то ліву ногу, розгойдуються з боку в бік.)
Ось удав мене лякає
(Прямі руки витягають вперед.)
І до себе не підпускає.
(Виконують руками хвилеподібні рухи.)
Ось павич, він чудо - птах.
Він своїм хвостом пишається.
(Руки назад - в сторони, пальці розчепірені. Йдуть по колу, легко переступаючи з ноги на ногу, відтягуючи носок.)
Левеня бігає, грається,
Хоче з нами подружитися.
(Йдуть по колу, виконують легкі підскіки. Руки рухаються вперед - назад в такт рухам ніг.)

Логопед. Всі звірі, особливо їх дитинчата, люблять грати. Давайте і ми пограємо.

Ігри з м`ячем.
«Назви дитинчати». Логопед черзі кидає м`яч дітям і називає доросла тварина. Кожна дитина ловить м`яч, називає дитинчати і повертає м`яч логопеда.
У слона - слоненя.
У тигра - тигр.
У лева - левеня.
У крокодила - крокодильчик.
У верблюда - верблюденя.
У черепахи - черепашонок.

«Скажи навпаки».

Логопед черзі кидає м`яч і говорить незакінчену пропозицію. Дитина ловить м`яч, закінчує пропозицію і повертає м`яч логопеда.
Зебра скаче швидко, а черепаха повзає (повільно).
Хвіст у лева довгий, а у бегемота (короткий).
Носоріг товстий, а леопард (худий).
Верблюжа шерсть м`яка, а слонячі бивні (тверді).
Слон важкий, а мавпочка (легка).
Шия у жирафа довга, а у бегемота (коротка).
Ящірка легка, а крокодил (важкий). Слон великий, а слоненя (маленький). Левова грива м`яка, а черепашачий панцир (твердий).

Рухливі ігри.


«Зебри, леви, слони». Діти розбиваються на трійки і утворюють коло. Розраховуються на «перший», «другий», «третій». Перші номери - зебри, другі - леви, треті - слони.
У інструктора в руках картки з зображеннями цих тварин. Коли він піднімає картку з зображенням зебри, перші номери бігають всередині кола, імітуючи рухи зебри- коли він піднімає картку з зображенням лева, другі номери бігають всередині кола, імітуючи рухи лева, а перші номери займають свої місця. І т.д. Інструктор може підняти дві або три картки одночасно.

При повторенні гри діти можуть помінятися ролями: перші номери стати левами, другі - слонами, треті - зебрами.

«Уважна мавпочка».

Діти утворюють коло. Інструктор знаходиться всередині кола. Він показує довільні рухи в середньому темпі. Діти їх повторюють. Той, хто помиляється, виходить з кола.
Зразкові руху:
підняти руки вгору;
розвести руки в сторони;
поставити руки на пояс;
нахили вправо - вліво, руки на поясі;
нахил вперед, руки на поясі;
сісти навпочіпки, руки до плечей;
стрибки на місці.

Інструктор може запропонувати показати руху заздалегідь обраному дитині або використовувати для показу картки - символи. Гра повторюється 2 - 3 рази.

Логопед. Ось і закінчилася наша фотополювання. Що вам запам`яталося найбільше з подорожі? В які ігри ми грали? З якими тваринами зустрілися? (Відповіді дітей.)


Увага, тільки СЬОГОДНІ!
Поделись в соц. сетях:
По теме: