Сценарій. Комп`ютер в дитячому саду

Відео: Випускний в дитячому садку Сценарій ранку

У багатьох дошкільних установах комп`ютер став звичним елементом розвиваючої предметного середовища. Оволодіння азами комп`ютерної грамотності розвиває мислення, пам`ять, увагу, благотворно впливає на формування особистості дитини, надає йому більш високий соціальний статус, сприяє емоційному комфорту, що надзвичайно важливо для нормального розвитку особистості.

Заняття, запропоновані вашій увазі, допоможуть познайомити дітей з пристроєм комп`ютера, сформувати елементарні уявлення про його роботу і технікою безпеки в комп`ютерному залі.

заняття

Старший дошкільний вік

Комп`ютер в нашому житті

Мета. Дати уявлення про значення комп`ютера в житті людини. Знайомити з технікою безпеки при роботі в комп`ютерному залі. Закріплювати вміння орієнтуватися в просторі. Викликати інтерес до занять.

Матеріал й устаткування. Знак «Пішохідний перехід». Картинки із зображенням різних видів техніки. Картки із зображенням наскальних малюнків. Комп`ютер. Диск з комп`ютерною грою «День народження - 2». Набір предметів (троянда, магнітофон, груша, книга, дзвіночок, навушники, захисні окуляри, марлева пов`язка). Іграшки (плюшевий ведмідь, лялька). Стенд. Клей. «Техніка безпеки в комп`ютерному залі» (символічні зображення).

Сценарій. комп`ютер

Відео: Випускний в дитячому садку 2015 (зйомка з 3х камер)





хід заняття

Педагог. Щодня люди дізнаються що - щось нове, тобто отримують інформацію - відомості про навколишній світ. З давніх часів і до наших днів для зберігання і передачі інформації люди використовували малюнки і різні символи. Це наскальні малюнки древніх людей (показує картки). Яку інформацію ми можемо отримати, розглядаючи їх? (Припущення дітей.)

Символічні зображення люди використовують і в наш час. Уявіть, ви йдете по вулиці і бачите синій квадрат з білим трикутником, в центрі якого намальований людина, що йде по «зебрі» (показує). Що означає цей знак? (Пішохідний перехід.) Людина, який помістив цей знак, передав інформацію, яка допомогла вам знайти місце, де можна перейти через дорогу, не піддаючи своє життя небезпеці.

Для передачі інформації люди використовують газети, журнали, книги, радіо, телебачення. Але з часом інформації стало так багато, що для її зберігання, обробки і передачі була винайдена дивовижна машина - комп`ютер.

У кого з вас вдома є комп`ютер? (Відповіді дітей.) Сучасні комп`ютери використовуються практично у всіх видах діяльності. З їх допомогою фахівці керують космічними кораблями, складними машинами, цілими заводами. Комп`ютер допомагає знайти потрібну книгу в каталозі бібліотеки, може повідомити, чи є квиток на авіа - або залізничний рейс, скласти прогноз погоди, обробивши дані, отримані із супутників. Вченому і лікаря, інженера і вчителю, письменнику і композитору, художнику і агроному - всім може допомогти ця розумна машина.

Нам комп`ютер - вірний друг.
Озирнись, дружок, навколо!
Може він дітей вчити,
Може він верстат включити.
Стало легше з ним, ніж раніше,
Будинок побудувати, зшити одяг,
Шлях ракети розрахувати,
І заводом керувати,
І обстежити хворих,
І лікувати успішно їх.

Крім персональних комп`ютерів, у кожного з вас вдома є комп`ютери - невидимки - крихітні мікропроцесори, вмонтовані в побутові прилади. Вони є в мікрохвильовій печі, автоматичній пральній машині, в музичному центрі, фотокамері, телефонному автовідповідачі, телевізорі і багатьох інших предметах.

Що ж таке комп`ютер? (Припущення дітей.) Правильно, комп`ютер - це машина. Нас оточує безліч різних машин. Назвіть і покажіть їх.

Діти розглядають картинки, називають технічні пристрої і пояснюють, які види робіт вони виконують.

Педагог. Всі ці машини полегшують працю людини. Кран піднімає вантажі, пилосос робить прибирання, космічна ракета переміщує вантажі і людей в космос, а комп`ютер приймає, обробляє, зберігає і видає інформацію. Людина, звичайно, і сам все це вміє робити, але повільно, іноді з помилками і не завжди охоче. Комп`ютер зберігає інформацію дуже довго, обробляє і видає її швидко і безпомилково. Як ви думаєте, граючи в комп`ютерні ігри, ми займаємося обробкою інформації або просто розважаємося? А що в цей час робить комп`ютер? (Припущення дітей).

Відповісти на ці питання нам допоможе веселий ведмедик Фінні - герой комп`ютерної гри «День народження - 2».

Багато ігор на білому світі.
Ось вони - дивіться, діти!
У них граючи, зможеш ти,
Чи не лякаючись висоти,
Альпіністом сміливим стати,
Швидко на коні скакати,
У бій вступити зі злим драконом.
Ставши служителем закону,
Правди і добра служити,
З різними дітьми дружити.
Кожен стати розумнішими зможе,
А комп`ютер нам допоможе.
(Вставляє диск в комп`ютер, завантажує гру, коментуючи свої дії.) Ми завантажуємо ігрову програму в комп`ютер, і вона зберігається в його пам`яті. Ми починаємо гру, і комп`ютер стежить за нашими діями. Ми пересуваємо миша, натискаємо клавіші, і комп`ютер миттєво реагує на будь-яке наше дію. Він приймає інформацію, порівнюючи її з тією, що записана в програмі.
Подивіться: якщо ми направляємо нашого героя до дерева, з якого падають шишки, комп`ютер знаходить в програмі інформацію про те, що треба робити, коли шишка впаде ведмежаті на голову. Якщо ж ми прицілом в ці шишки і натиснемо потрібну кнопку, то комп`ютер знайде в програмі нову інформацію і покаже, як шишки вибухають, а ведмедик проходить під ними цілий і неушкоджений. Це і є обробка інформації.

Ми бачимо всі події, тому що результат обробки комп`ютер показує на екрані, тобто видає інформацію.

З точки зору комп`ютера, немає ніякої різниці, чим займатися. Комп`ютерна гра - теж програма для обробки інформації. Скажіть, який, на ваш погляд, може бути інформація? (Корисною, цікавою, забавною, страшною, шкідливою.) Як ви думаєте, комп`ютер може відчувати будь - які почуття при прийомі інформації? (Припущення дітей.) Машина позбавлена емоцій і органів чуття.

Люди, приймаючи інформацію, відчувають різні емоції. За допомогою яких органів ми отримуємо інформацію про ці предмети (показує іграшки)? Що ви відчуваєте, торкаючись до плюшевому ведмедику, розглядаючи ляльку, прослуховуючи мелодію, пробуючи грушу, нюхаючи троянду? (Відповіді дітей.)

Для захисту від неприємної і шкідливою для здоров`я інформації люди використовують різні засоби. (Показує навушники, захисні окуляри, марлеву пов`язку.) Подивіться на ці предмети і скажіть, від якої інформації і які органи чуття вони захищають. (Відповіді дітей.)

Педагог. Ми почали знайомитися з дивовижним світом комп`ютерів. Попереду нас чекає багато цікавого. Ви навчитеся грати в різні комп`ютерні ігри, дізнаєтеся багато нового.

Щоб з комп`ютером спілкуватися,
Треба дуже постаратися.
Руки мити не забувайте,
Їх сухіше витирайте.
До зали увійшли - Не метушитися,
На свої місця сідайте.
Тишу не порушуйте,
Кнопки даремно не натискайте.

Про що йдеться в цьому вірші? (Про правила поведінки в комп`ютерному залі.) Сьогодні ми вивчимо ці правила і виготовимо стенд для нашого комп`ютерного залу. Я буду називати правила, а ви з символів, розкладених на столі, виберіть ті, які до цих правил підходять, і наклейте їх на стенд.

Не можна тримати на комп`ютерному столі зайві предмети.
Не можна перебувати за задньою панеллю комп`ютера. Це небезпечна зона.
Не можна чіпати руками дроти, розетки, екран монітора.
Відстань від очей до монітора повинна бути трохи більше витягнутої руки.
При роботі за комп`ютером руки повинні бути чистими і сухими.
Не можна робити різких рухів, пересуватися по комп`ютерному залі без дозволу педагога.
Діти разом з педагогом вибирають символи і наклеюють їх на стенд. Потім повторюють правила техніки безпеки.


Увага, тільки СЬОГОДНІ!
Поделись в соц. сетях:
По теме: